Τετάρτη, 23 Νοεμβρίου 2016


                                                                                                                                   Σχ. Έτος 2016-17
                 
                    ΩΡΕΣ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΕ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΩΝ



ΟΙ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΩΝ  ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ  ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΚΑΙ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΙΣ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΩΡΕΣ


ΤΣΙΜΠΟΥΚΑ ΡΟΥΛΑ  ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ                     ΔΕΥΤΕΡΑ 11:45-12:25
ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΤΑΣΟΣ   ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ                      ΔΕΥΤΕΡΑ 11:45-12:25
ΚΩΣΤΑΚΑΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΕΙΚΑΣΤΙΚΑ                      ΤΕΤΑΡΤΗ  8:10-8:55
ΣΕΡΔΑΚΗ ΑΙΜΙΛΙΑ ΕΙΚΑΣΤΙΚΑ                               ΔΕΥΤΕΡΑ 10:45-11:30
ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ ΕΛΕΑΝΑ ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΓΩΓΗ     ΤΕΤΑΡΤΗ 9:00-9:45
ΚΛΩΤΣΑ ΙΩΑΝΝΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ                       ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 9:00-9:45
ΒΑΤΑΝΤΖΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΑΓΓΛΙΚΑ                          ΔΕΥΤΕΡΑ  12:25-13:15
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΟΥ ΣΤΕΦΑΝΙΑ  ΑΓΓΛΙΚΑ           ΔΕΥΤΕΡΑ  9:00-9:45
ΔΑΜΙΑΝΙΔΟΥ ΡΕΒΕΚΚΑ ΜΟΥΣΙΚΗ                      ΤΡΙΤΗ   9:00-9:45
ΚΟΝΥΛΗ ΓΕΩΡΓΙΑ ΜΟΥΣΙΚΗ                                ΔΕΥΤΕΡΑ 9:00-9:45
ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗ ΜΑΡΙΝΑ ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ             ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 9:00-9:45
ΒΑΡΔΟΥΛΑΚΗ ΕΛΛΗ ΓΑΛΛΙΚΑ                            ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 10:45-11:30
ΧΕΛΙΟΥΔΑΚΗ ΕΛΕΝΗ ΓΑΛΛΙΚΑ                           ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 9:00-9:45




                     



                                                                                                                                 Σχ. Έτος 2016-17

           

                                   ΩΡΕΣ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΕ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥΣ


ΟΙ ΔΑΣΚΑΛΟΙ ΤΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΚΑΙ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΙΣ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΩΡΕΣ


ΚΥΡΙΑΚΟΓΙΑΝΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ    Α1                ΤΕΤΑΡΤΗ 8:10-8:55
ΛΑΖΑΝΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ       Α2                        ΤΕΤΑΡΤΗ 11:45-12:25
ΣΑΒΒΑΝΟΥ ΕΛΕΝΗ    Β1                               ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 12:30-13:15
ΦΙΛΙΟΥΣΗ ΜΑΡΙΑ  Β2                                    ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 10:45-11:30
ΤΣΙΜΠΟΥΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ  Β3                ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 11:45-12:25
ΔΟΥΒΛΕΚΑ ΦΩΤΕΙΝΗ                  Γ1                 ΔΕΥΤΕΡΑ 9:00-9:45
ΜΠΑΓΙΑΡΤΑΚΗ ΧΡΥΣΗ                 Γ2                ΔΕΥΤΕΡΑ 10:00-10:45
ΖΑΧΑΡΙΟΥΔΑΚΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ         Δ1                 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 10:45-11:30
ΚΩΣΤΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ                    Δ2                ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 11:45-12:25
ΠΡΩΤΟΓΕΡΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ  Ε1                 ΤΕΤΑΡΤΗ 9:00-9:40
ΤΖΕΔΑΚΗ ΦΡΟΣΩ                       Ε2                    ΤΕΤΑΡΤΗ 10:00-10:45
ΒΕΡΓΑΔΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ           ΣΤ1                      ΠΕΜΠΤΗ 11:45-12:25

ΦΟΔΕΛΙΑΝΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ   ΣΤ2                ΔΕΥΤΕΡΑ 10:45-11:30

Τρίτη, 22 Νοεμβρίου 2016


              Ο ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ ΤΗΣ ΕΠΕΤΕΙΟΥ ΤΟΥ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ         17/11/2016

   Συγχαρητήρια στους μαθητές του σχολείου μας. Με τη συμμετοχή τους στις χορωδίες που οργάνωσε η καθηγήτριά τους Δαμιανίδου Ρεβέκκα αλλά και με το ενδιαφέρον που έδειξαν για τα ιστορικά γεγονότα, τα οποία ανέλυσε με αντικειμενικό τρόπο ο δάσκαλος του τμήματος ένταξης Καλογεράκης Γεώργιος, τίμησαν την επέτειο του Πολυτεχνείου.






Δευτέρα, 21 Νοεμβρίου 2016


  ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΜΑΚΕΤΑΣ ΠΟΛΗΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΗΣ Ε΄ ΤΑΞΗΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ

















      Μπράβο στους μαθητές του σχολείου μας για τη συμμετοχή τους στις δράσεις για τον εορτασμό της συμπλήρωσης 150 χρόνων από την Αρκαδική εθελοθυσία.



















Πέμπτη, 6 Οκτωβρίου 2016

 

                   Δευτέρα 3/10/2016: 3η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

      Οι μαθητές  συμμετείχαν στις αθλητικές δραστηριότητες και στα παιχνίδια που είχε προγραμματίσει το σχολείο μας και ένιωσαν τη χαρά της άθλησης χωρίς το άγχος της νίκης και το φόβο της αποτυχίας.